ماوی

تاریخچه

ماوي در سال 1991 ميلادي در استانبول تاسيس گرديد و با ورود به بازارھاي جهاني درسال 1996 و راه اندازی اولين فروشگاه در نيويورک بعنوان اولين برند بين المللي ترک در جهان شناخته شد . ماوي به مدت 20 سال عنوان برترين برند جين ترکيه را از سال 1996 تا کنون دارا مي باشد .

بازار

ماوي با بيش از 385 نمايندگي فروش و 5000 عامليت فروش در بيش از 50 کشور از جمله آمريکا،کانادا، استراليا، آلمان و روسيه داراي شبکه گسترده توليد وتوزيع و فروش با مجموعه اي از 8 شرکت و 20 نمايشگاه دايمي و ده ها توليدي در سرتاسر جهان مي باشد. حضور ماوي در شهرهایی نظير نيويورک،ونکوور، برلين،فرانکفورت، ھامبورگ ،مونيخ، دبي ،مسکو و استانبول که از شهرهای پيشتاز و صاحب سبک در دنياي مد به شمار می روند، موجب شده که ماوي درکنار برترين و صاحب سبک ترين برندھاي مد دنيا داراي اعتبار و جايگاه ويژه اي باشد .
ماوي در کنار سيستم فروش متمرکز و نمايندگي ھاي فروش خود در سرتاسر دنيا  در کنار برندھاي مشهوری ھمانند Nordstrom, Urban, David Jones وPeek&Cloppenburg, Lord&Taylor  محصولات خود را به متقاضيان عرضه مي نمايد .

ماوي با داشتن بيش از 3000 پرسنل، ساليانه به طور ميانگين بيش از  7ميليون شلوار جين به فروش مي رساند . شرکت ماوي با رشد 30 % از سال 2008 تاکنون در سال 2014 با سود خالص 970 ميليون لير ترکيه (معادل 320 ميليون دلار آمريکا) عنوان پر سود ترين شرکت پوشاک ترکيه را به خود اختصاص داد.
ماوي با شعار” طراحي يک محصول را تبديل به يک برند مي کند” با گرد آوري مجموعه اي از طراحان صاحب سبک و مشاوران دنياي مد از چهار گوشه دنيا گروه طراحي حرفه اي با فرهنگ های مختلف را به خدمت گرفته است  که Adriano Goldschmidt بعنوان بهترین طراح سبک جين در دنيا شناخته مي شود. همچنین Hussein Ghalayan و Venucia de Russi طراحاني ھستند که در مجموعه طراحان ماوي در کنار ديگر طراحان به خلق مجموعه ھاي بي نظير ماوي کمک مي کنند.

دستاوردها

در سال 2006، مجله تایمز برند ماوی را در میان 16 برند برتر جین در جهان قرار داد. همچنین بر اساس تحقیقات نیلسون در ترکیه، ماوی یکی از 10 برند مشهور در کنار برند هایی نظیر کوکاکولا، نایک و آدیداس می باشد. در سال 2009، مجله جورجیا استریت کانادا ماوی را به عنوان بهترین برند جین در جهان انتخاب کرد. همچنین در سال 2012 مجله مشهور پوشاک ورزشی ماوی را به عنوان بهترین برند جین انتخاب کرده است.

امروزه ماوی :
– شرکتي با سرمايه بيش از 350 ميليون دلاري
%30 –  رشد تجاري سالانه
– تعداد نمايندگي ھاي فروش در دنيا: 385 نمايندگي
– تعداد عامليت ھاي فروش ماوي : 5000 فروشگاه
– متوسط فروش ساليانه جين : بيش از 7ميليون جين

داراي بيش از 5 ميليون کارت وفاداري معروف به kartush
– بيش از 2.6 ميليون طرفدار در شبکه ھاي اجتماعي
– پرسنل شاغل بيش از 3000 نفر

ماوی در ایران

شرکت پارسان سهند سام کیش (نماینده انحصاری ماوی در ایران) از سال 1393 با افتتاح اولین شعبه ، فعالیت خود را در عرصه پوشاک آغاز کرد.

پیشرفت های اخیر و ارتقا

در سال 2011، ماوی از طرح جدید فروشگاه خود با نام” مرکز تولید جین ماوی” که از ترکیبات فرایند تولید جین به عنوان اجزای طرح و انتقال اطلاعات کلیدی درباره میراث جین استفاده می کند، رونمایی کرد. مرکز تولید جین ماوی تخصص بی نظیر شرکت ماوی را در تولید جین و ایجاد تجربه عاطفی در مشتریان خود برجسته می سازد.

همچنین بنیاد جامعه داوطلبانه حامی ماوی با 15000 داوطلب جوان از 70 دانشگاه  در سراسر ترکیه فعالیت دارد. بعلاوه، مجله ماوی شناسی با هدف نشان دادن شیوه زندگی مدیترانه ای و به عنوان کتاب تصویری فصلی ماوی راه اندازی شد.

آدرس:

تهران: مرکز خرید آرتمیس

کیش: مرکز خرید دامون، طبقه اول، شماره 87

کیش: مرکز خرید رویامال، طبقه همکف

سلمانشهر: مرکز خرید قو

تبریز: به زودی

وبسایت: www.maviiran.com