لی نینگ

تاریخچه

لی-نینگ یکی از برترین شرکت های تولیدکننده محصولات ورزشی در چین است که به طور عمده عرضه کفش، پوشاک، تجهیزات و متعلقات برای مقاصد حرفه ای و عادی را تحت برند لی-نینگ انجام می دهد و دارای بخش های مختلف بازاریابی برند، پژوهش و توسعه، طراحی، تولید، توزیع و خرده فروشی است. درسال 1391برای اولین باراندیشه ارائه محصولات لی نینگ درایران شکل گرفت و به دنبال آن در کمتر از 6 ماه اولین نمایشگاه عرضه این برند به مساحت 230 مترمربع دربازار بزرگ مرکز تجاری جزیره زیبای کیش افتتاح شد. دراین راستا لی نینگ ارزش های تخصصی محصولات را علی الخصوص در حوزه کفش های مختلف تخصصی در رشته های ورزشی همانند بدمینتون، تنیس، بسکتبال، والیبال و کفش های ویژه رانینگ و همچنین البسه ورزشی و غیرورزشی را به مردم معرفی و اعتماد آنان را جلب می نماید .به دنبال آن با تلاش در جذب نمایندگی های توانمند در چند استان کشور و افتتاح آنان، امروز برند ورزشی لی نینگ با سایر برندهای مشابه رقابتی شانه به شانه در ایران دارد.

دستاوردها

در ژانویه 2010، لی-نینگ ساختمان مرکزی و فروشگاه پرچمدار خود در پورتلند آمریکا افتتاح را کرد. در همان سال، این شرکت لوگو و شعار جدید خود را به عنوان بخشی از تجدید حیات برند ورزشی لی-نینگ معرفی کرد. اگرچه لوگوی لی-نینگ بی شباهت به لوگوی شرکت نایکی نیست اما طراحی آن بر اساس حروف ال و ان در نام این شرکت انجام شده است. در ژانویه 2011، لی-نینگ مشارکت خود با شرکت آمریکایی  Aquity Group را  در راستای توسعه، توزیع و معرفی هرچه بیشتر برند خود در آمریکا آغاز کرد. افزون بر برند لی-نینگ، این گروه ورزشی تولید، توسعه، بازاریابی، توزیع و فروش محصولات ورزشی تحت برندهای دیگری را نیز انجام می دهد که از آن جمله می توان به دابل هپینس،  AIGLE و لوتو اشاره کرد که این برندها یا تحت مالکیت خود لی-نینگ قرار داشته و یا سرمایه گذاری های مشترک را شامل می شوند.

بخش کفش های ورزشی لی-نینگ طی چند سال گذشته رشد چشمگیری داشته و از خطوط تولید اصلی این شرکت می توان به کفش های بسکتبال “فلاینگ آرمور” و کفش های دومیدانی “فلاینگ فذر” اشاره کرد. در مارس 2006، کفش لی-نینگ 001 لیمیتد ادیشن معرفی شد و برای نخستین بار یک برند ورزشی چینی کفشی با تولید محدود را برای فروش روانه بازار کرد.

راهبرد لی-نینگ بر قراردادهای حمایت مالی به ویژه با ورزشکاران و تیم های ورزشی در چین و دیگر کشورهای جهان به منظور آشنایی هرچه بیشتر با این برند متکی است. لی-نینگ در سال 2006 قرارداد همکاری راهبردی با اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا یا به اختصار “ان بی ای”، اتحادیه تنیسورهای حرفه ای، اتحادیه بسکتبال دانشگاهی چین و لیگ فوتبال دانشگاهی چین را امضا کرد. تامین لباس های ورزشی تیم ملی بسکتبال آرژانتین در رویدادهای بین المللی از جمله المپیک تابستانی 2008 و المپیک تابستانی 2012 بر عهده این شرکت بوده است. همچنین از سال 2004، تیم های ملی بسکتبال مردان و بانوان اسپانیا نیز از پشتیبانی لی-نینگ برخوردار بوده اند.

لی-نینگ با برخی از چهره های سرشناس بسکتبال آمریکا مانند “بارون دیویس”، “شکیل اُنیل”، “دیمن جونز”، “خوزه کالدرون” و “ایوان ترنر” قرارداد همکاری داشته است. شکیل اونیل در سال 2006 قراردادی چهار ساله را به ارزش 1.25 میلیون دلار با لی-نینگ امضا کرد که بزرگترین معامله این شرکت محسوب می شد. از سال 2012 نیز “دوین وید” که سابقه همکاری با برند جوردن را دارد همکاری خود با لی-نینگ را آغاز کرده است.

پیشرفت های اخیر

درایران نیز ، این شناخت کاملا محقق شده و امروز کمیته ملی المپیک کشور ایران برند لی- نینگ را برای ورزشکاران ایران در آوردگاه رقابتهای المپیک ریو گزینش کرده است. از سوی دیگر، دربخش باشگاه ها، باشگاه پر طرفدار استقلال، از فصل جدید رقابت های لیگ برتر فوتبال، با پوشش و برند لی- نینگ به میدان خواهد رفت.

آدرس:

شعبه 1: جزره کیش، بازار مرکز تجاری، طبقه دوم، غرفه 21-19

تلفن: 44452655 076

شعبه 2: جزیره کیش، رویامال، طبقه اول، غرفه 101

تلفن: 44467262 076