باگی کیش

 

 

تاریخچه

مجموعه تفریحی باگی کیش به مساحت 6000 متر مربع در سال 1387 به عنوان اولین پیست اختصاصی باگی در ایران زیر نظر معاونت ورزش توسط بخش خصوصی با مدیریت آقای ساسان جیربندی تاسیس گردید.

ورزش های موتوری از جذاب ترین و هیجان انگیز ترین ورزش ها بوده که امروزه در بین جوانان طرفدار زیادی دارد و رشته های ورزشی بسیاری در سطح مسابقات حرفه ای دردنیا بر پایه آن شکل گرفته است و یکی از محبوب ترین ورزش های موتوری رانندگی باخودروهای باگی است.

ورزش های موتوری به گونه ای از ورزش ها اطلاق میشود که تماما با استفاده از وسائل نقلیه خودرو از جمله: اتومبیل موتور سیکلت کارتینگ ای تی وی و… انجام میشود اینگونه ورزشها گاه درغالب مسابقات و گاه برای سرگرمی انجام میپذیرد.

اتومبیلرانی و موتورسواری در حین پرطرفدار بودن هیجان فراوان و محبوبیت آن در میان قشر جوان جامعه برای بسیاری از افراد تداعی کننده ی خطرات و آسیب های جدی میباشد اما اگر با دقت به این موضوع نگاه کنیم درمیابیم که تصور پر خطر بودن ورزش اتومبیل رانی و موتور سواری تا حدی اشتباه و نادرست است.

طبق برخی آمارهای غیر رسمی وتحقیقاتی که در برخی ازکشورهای جهان مشخص شده خطرات ورزش هایی چون فوتبال دوچرخه سواری اسکی و برخی از ورزش های رزمی به مراتب بیشتر از رشته ی اتومبیلرانی ست.

باگی خودرویی تفریحی با چرخ های بزرگ و لاستیک های پهن است که برای استفاده در مسیرهای شنی ماسه ای و بیابانی طراحی گردیده عموما موتور بر روی شاسی روباز قرار دارد و به صورت یک یا دو نفره ساخته میشود.

باگی شن نوردی (ساحلی) معمولا دارای سه نوع طراحی ست :

  • دسته اول بدون تغییر درخودرو مثل فولکس واگن بیتل ساخته میشود. در واقع فولکس واگن بیتل به علت وجود موتور در عقب و خنک شوندگی با هوا نمونه ای مناسب برای باگی به حساب می آید.
  • دسته ی دوم از قالب یک خودرو و با ساخت شاسی های میله ای و مناسب برای مسیرهای ناهموار تولید میشود. مزیت این نوع باگی در آن است که دست سازنده برای تعویض خودرو باز است و میتواند به دلخواه خود تغییرات مورد نظرش را مثلا بر روی سیستم تعلیق اعمال نماید

این نوع باگی ها را سندریل نیز مینامند و برند های متعددی در دنیا این خودروها را تولید انبوه میکنند

  • نوع سوم باگی غالبا از خودروهای خارج از مصرف و تصادفی ساخته میشود

خودروهای موجود در این مجموعه در حال حاضر با برند پرو بای ریدر ساخت کشور تایوان از نوع گروه دوم بوده که دارای استانداردهای اروپا میباشد.

خودروهای مجموعه در دو کلاس کودک (12-6) و بزرگسالان ارائه میشود و آموزش های لازم توسط مربیان مجرب به استفاده کنندگان داده میشود.

این مجموعه هم اکنون در محیطی جذاب و دیدنی پذیرای علاقه مندان به رانندگی با خودروهای استاندارد باگی میباشد و راندن در مسیرهای طراحی شده ی مارپیچ و ناهموار به طول 400 متر لحظات هیجان انگیزی برای مهمانان بوجود می آورد.

این مجموعه دارای امکانات جانبی شامل کافی شاپ بیلیارد و فوتبال دستی میباشد که در محیطی  سرسبز با معماری خاص ارائه میگردد

خدمات:

از فعالیت های مهم این مجموعه برگزاری تورهای تفریحی ورزشی و طبیعت گردی با خودروهای باگی دو نفره است که در مسیرهای خارج جاده گردشگران را به مناطق دیدنی و بکر جزیره هدایت میکند.

تورهای تفریحی با برنامه های خاص و منحصر به فرد توسط راهنمایان و عکاسان حرفه ای و ایستگاه های پذیرایی لحظات خاطره انگیزی را برای گردشگران بوجود خواهد آورد

مجموعه باگی با اهداف ارتقا مهارت ورزش های موتوری از سنین کودکی و هم چنین در بخش فعالیت در تورهای طبیعت گردی با هدف ارتباط نزدیک گردشگران با طبیعت زیبای جزیره آشنایی با پوشش گیاهی انواع پرندگان و دیدار از زیستگاه های مختلف جانوری آشتی دوباره با طبیعت و محیط زیست در حال فعالیت میباشد.

آدرس:

جزیره کیش-روبروی بازار هرمز-جنب کلبه های شاداب

تلفن اطلاعات و رزرو: 07693112737